Bioprospecting

18.04.2015 16:31

/Jihoamerický deštný prales/

BIOPROSPECTING

Jde o sběr rostlin a zkoumání jejich účinků. Bioprospecting je novým směrem pátrání po vhodných rostlinách v Jihoamerických pralesích. Do dnešní doby bylo jen v Amazonské oblasti identifikováno několik set druhů, z nichž aktivně a to až neuvěřitelně dobře, mnoho z nich působí proti rakovinovým buňkám.

 

Botanik a vědec Arevalo popsal ve svých herbářích přes sto ověřených přírodních prostředků, které se dají používat jak v onkologii, tak v antibakteriální a antibiotické léčbě. Něco již dnešní akademická medicína uznává.

Zatím je téměř třicet syntetizovaných léků proti psanému, ale organického (ne přirozeného) původu. Odborné týmy z celého světa průběžně systematicky shromáždily a katalogizovaly dosud aktivní látky v boji proti rakovině a bakteriím, které byly objeveny při zkoumání rostlin v oblasti Amazonie a v pralesích na východním pobřeží země. Terénní výzkum probíhal v letech 1997-2001. Tehdy bylo zařazeno více než 350 nových druhů rostlin a vzorků do univerzitního herbáře.

 

Rostliny na zeměkouli: jsou světem přírodních antibiotik, jsou tajnými zbraněmi rostlin, které hledáme pro zdraví nás, lidí.

 

Moje vlastní kombinované složené čaje obsahují i právě uvedené druhy rostlin, adaptogeny a fytobiotika. Vznikly ze směsí tisíců míchaných bylinných složek metodou, která využívá současně: supragemosubstance, dynamizované složky, supragemmoextrakty (jak již bylo dříve vysvětleno v některých článcích na tomto webu).

 

Závěrem:

 je velmi radostné, že se zjistilo, že byliny dávají jasnou a jistou naději v boji proti rakovině a nejen proti ní.